Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

19. 12. 2022

Nový Nissan X-Trail 2022

Nový Nissan X-Trail 2022

Nový Nissan X-Trail konečně zamířil do Evropy!

Od 899 990 Kč

Láká netradičním pohonem i na kabinu pro rodinu.


Nový Nissan X-Trail přijíždí s velkou slávou do Evropy.

Nový X-Trail opět zvyšuje laťku v segmentu crossoverů.

CENÍK   CHCI NABÍDKU

 

Nový Nissan X-Trail pohání výhradně inovativní a úsporný hybrid.

Hybridní systém e-Power, je totiž primárně elektromobilem – kola roztáčí vždy pouze elektromotor. Obejde se však bez velké, těžké a drahé baterie, protože elektřinu generuje právě spalovací jednotka. Díky tomu máte kultivovanost jízdy elektromobilu bez komplikací s omezeným dojezdem a složitým nabíjením. Stačí prostě dolít nádrž jako u spalovacího auta.

Nový X-Trail je totiž osazen přeplňovaným tříválcem o objemu 1,5 litru, který vůbec není spojený s koly. Slouží totiž jako generátor dodávající elektrickou energii do baterie, odkud ji čerpá elektromotor o výkonu 201 koní. Vůz má tak podobnou dynamiku jako elektromobil, což přináší okamžitý nástup točivého momentu 330 Nm. Maximální rychlost je omezena na 170 km/h s tím, že stovku pokoří za 8 sekund.

Alternativou je verze s pohonem všech kol osazená jedním elektromotorem pro každou nápravu. V této specifikaci nabídne X-Trail výkon 210 koní, navýšenou maximální rychlost na 180 km/h a o sekundu lepší akceleraci z 0 na 100 km/h. Sedmimístná verze to má za 7,2 sekundy.

Stejně jako u čistě elektrických modelů a hybridního Qashqai e-Power, tak také v X-Trailu bude fungovat regenerativní brzdění (včetně ovládání pedálem akcelerátoru e-Pedal), snižující spotřebu benzinového generátoru a zároveň šetřící brzdy. 

e-Pedal je exkluzivní technologie pro Nissan a dává vám možnost efektivně zrychlovat a zpomalovat pomocí jediného pedálu. Tímto způsobem by měl být brzdový pedál použit pouze k úplnému zastavení vozidla

Jak to funguje?

L’auto è alimentata dal carburante, ma si muove grazie all’energia elettrica

Si ricarica in movimento

Ricicla l’energia dalla frenata

 

Auto je poháněno palivem, ale pohybuje se díky elektřině.

Objevte nový zážitek z jízdy, aniž byste změnili své návyky. Novy X-Trail chytře spojuje výhody elektromobilu a spalovacího motoru.

 

 

 

 

Nabíjení na cestách

Díky technologii e-POWER nejsou potřeba kabely a nabíjecí sloupky. Elektromotor pohání kola, zatímco benzinový motor s vyrábí energii, která dobíjí baterii, když ji vozidlo potřebuje.

 

 

 

 

Recyklujte energii z brzdění

Systém e-POWER je schopen rekuperovat energii generovanou při brzdění, aniž by ji plýtval. Rekuperační brzdění přeměňuje energii a vrací ji zpět do baterie, čímž zlepšuje účinnost paliva.

 

 

Design 

Velkoprostorové SUV je nabízeno v pětimístné i sedmimístné konfiguraci, kde třetí řada je určena cestujícím do 160 cm výšky. Sedadla ve druhé řade jdou posunout pro komfortní nastupování a jsou sklopná v poměru 60:40. S vyklopenými sedadly nabídne Nissan zavazadlový prostor o objemu 582 litrů, což je mezigeneračně o 20 litrů více.

Rozměry

 

 Multimediá

 

Centrem multimediální zábavy je infotainment s úhlopříčkou 12,3 palce. Stejně velký je i digitální přístrojový štít. Karoserii je možné sladit v rámci deseti nabízených odstínů s možností dvoubarevného laku.

PROHLÉDNĚTE SI NA VIDEU