Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

1. 2. 2024

Nový Nissan JUKE - v ikonické žluté barvě

Nový Nissan JUKE - v ikonické žluté barvě

Nový Nissan Juke v ikonické žluté barvě bude dostupný od května.


NISSAN JUKE: PŘIVÍTEJTE ZPÁTKY IKONICKOU ŽLUTOU BARVU KAROSERIE

  • Návrat ikonické žluté barvy exteriéru na modernizovaný městský crossover Juke
  • Rozsáhlá modernizace interiéru, která zlepšuje vybavení, povrchovou úpravu, ergonomii a pohodlí.Nová výbava N-Sport
  • Modernizovaný Juke se nyní vyrábí v závodě Nissan Sunderland


Kromě nové žluté barvy provedli designéři a konstruktéři Nissanu také významné změny v interiéru vozu Juke, pro lepší atmosféru života na palubě. Přepracování se dočkala mimojiné středová konzola a přístrojová deska. 

Interiér těží také z nových materiálů, čalounění a vylepšené výbavy a povrchových úprav. Konektivita vozu byla aktualizována díky většímu dotykovému displeji a dalším funkcím. 

V rámci modernizace v polovině životního cyklu se objevuje také další stupeň výbavy N-Sport, který zdůrazňuje dynamické vlastnosti Juke jak v exteriéru, tak v interiéru. 

Opětovné zavedení žluté barvy exteriéru do nabídky Juke je přímým důsledkem požadavků zákazníků, kteří si žlutou barvu oblíbili již v době, kdy byla zavedena u první generace modelu Juke. Nová žlutá barva má jiný odstín než na předchozí generaci modelu Juke. V porovnání s tou, kterou nabízel předchozí Juke, je nová barva o něco světlejší, což jí dodává modernější a působivější vzhled.

V nové výbavě N-Sport je působivost žluté barvy umocněna kontrastem žluté barvy s černou střechou, koly zpětných zrcátek, výplněmi podběhů kol, mřížkou chladiče a A a B sloupky. Celkový efekt zvyšuje přirozený vizuální dojem z vozu Juke a dodává mu šmrnc a nadhled

Nezměněná nabídka pohonných jednotek

Juke je vybaven dvěma variantami pohonu. Elektrifikovanou variantou je Juke Hybrid, který je tvořen spalovacím motorem Nissan speciálně vyvinutým pro práci v hybridním pohonu. Jeho výkon je 69 kW (94 k) a točivý moment 148 Nm.Na elektrické straně má hlavní elektromotor výkon 36 kW (49 k) a točivý moment 205 Nm, který je podporován 15kW vysokonapěťovým startérem/generátorem, který pracuje přes měnič a 1,2kWh kapalinou chlazenou baterii.

Výsledkem je hnací ústrojí, které má o 25 % vyšší výkon než současná varianta benzinového motoru a až o 40 % nižší spotřebu paliva v městském cyklu a až o 20 % v kombinovaném cyklu.

Pod kapotou neelektrifikované varianty motoru pro JUKE je účinný tříválcový benzinový motor DIG-T s turbodmychadlem o objemu 1,0 litru. Je kompaktní a lehký a propůjčuje vozu Juke zábavný jízdní charakter, který majitelé očekávají. Poskytuje výkon 117 k a točivý moment 180 Nm (200 Nm s funkcí over torque). K dispozici je poutavá 6stupňová manuální nebo sportovní 7stupňová dvouspojková převodovka (DCT) s pádly a voličem jízdních režimů (Eco, Standard, Sport), takže řidiči mohou bez námahy přizpůsobit svůj jízdní styl jakémukoli jízdnímu scénáři pro maximální zábavu na silnici.

"Modernizovaný Nissan Juke staví na svých osvědčených přednostech. Jeho úchvatný design si naši zákazníci oblíbili - a jeho přitažlivost může návrat žluté barvy jen zvýšit. Díky novým materiálům uvnitř, stejně jako vylepšené konektivitě, komfortu a pohodlí je pozice Juke jako průkopníka a ikony segmentu městských crossoverů silnější než kdy dříve," řekl Arnaud Charpentier.