1. 6. 2021

Nový Citroën C5 X

Nový Citroën C5 X

NOVINKA CITROËN C5 X. Zahájení prodejů v druhé polovině roku 2021.


Nový CITROËN C5 X v sobě snoubí eleganci limuzíny, dynamiku kombi a zvýšenou pozici SUV.

Nabízí nebývalé pohodlí věrné programu Citroën Advanced Comfort® s interiérem evokujícím luxusní salónek.

Vůz je vybaven špičkovými technologiemi pro příjemnější cestování, příkladem budiž poloautonomní řízení, rozšířený head-up displej a zcela nový infotainment s 12″ displejem s hlasovým ovládáním.

ODVÁŽNÉ LINIE

 

Nový CITROËN C5 X vyniká v tradičním segmentu. Pod víkem zavazadelníku se nachází široký úložný prostor s nízkou nákladovou hranou. Dlouhá kapota, aerodynamické linie, vysoká karoserie a delší zadní převis dodávají vozu jedinečný vzhled a zlepšují jeho aerodynamiku. Zvýšený podvozek ve srovnání s tradičním sedanem a kola o průměru 720 mm jsou zákazníky SUV velmi oceňována.

Vůz nabízí velkorysé rozměry:
- délka 4 805 mm
- šířka 1 865
- výška 1 485 mm
- rozvor 2 785 mm
Jednoznačně identifikovatelný světelný podpis Citroën ve tvaru písmene V se objevuje u předních světlometů i na zadních světlech.

POZVÁNKA NA CESTU V ABSOLUTNÍM POHODLÍ

 

Sedadla Advanced Comfort® nového vozu CITROËN C5 X poskytují nebývalé pohodlí díky specifickému polstrování se speciální měkčenou vrchní vrstvou a strukturovanou pěnou s vysokou hustotou. Celkové provedení  interiéru v kombinaci s elegantní palubní deskou vytváří ideální podmínky pro cestování.

Cestující na zadních sedadlech mají nadstandardně velký prostor pro nohy, dostatečnou šířku v oblasti ramen a velkorysý prostor nad hlavou. Zavazadelník o objemu 545 l vychází z kombi a při sklopení zadní lavice se zvětší až na 1640 l. Víko zavazadelníku je vybaveno praktickým hands-free ovládáním.

Velké prosklené plochy vpouštějí do interiéru dostatek světla a kabina vozu je dokonale odhlučněna díky akustickým předním a zadním oknům. CITROËN C5 X je vybaven inovativním podvozkem Citroën Advanced Comfort®, který navozuje pocit, že vůz nad nerovnostmi vozovky doslova přeletí.

 

TECHNOLOGIE PRO MAXIMÁLNÍ POHODLÍ

 

Nový CITROËN C5 X nabízí zcela nový head-up displej, který promítá všechny informace důležité pro řízení přímo na čelní sklo a snižuje tak psychickou zátěž řidiče. Ve voze se představí rovněž inovované komunikační rozhraní My Citroën Drive Plus v kombinaci s 12″ centrálním dotykovým HD displejem umožňujícím zobrazení jako na klasickém tabletu. Tento systém má rozpoznávání hlasu. CITROËN C5 X nabízí také řadu asistenčních systémů, jako jsou:
- Highway Driver Assist zajišťující poloautonomní řízení v podání Citroën
- Detekce mrtvého úhlu na velké vzdálenosti (70 m),
- Rear Cross Traffic Alert, který detekuje jedoucí vozidlo během zpětného chodu,
- nebo systém Top 360 Vision, který usnadňuje manévrování s vozem tak, že zobrazuje jeho okolí na centrálním dotykovém displeji.

C5XPROHLÉDNĚTE SI NA VIDEU