Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

3. 3. 2022

Nový Citroën C5 X

Nový Citroën C5 X

NOVINKA!

CITROËN C5 X a C5 X Plug-in Hybrid

OBJEDNÁVKY OTEVŘENY


STÁHNOUT CENÍK KONTAKTOVAT PRODEJCE

NOVÝ CITROËN C5 X A C5 X PLUG-IN HYBRID

NÁPADITOST A TECHNOLOGIE PRO PŘÍJEMNĚJŠÍ CESTOVÁNÍ

Nový CITROËN C5 X snoubí eleganci limuzíny, praktičnost kombi a zvýšenou pozici SUV. Nabízí nebývalé pohodlí věrné programu Citroën Advanced Comfort® s interiérem evokujícím luxusní salónek. Vůz je vybaven špičkovými technologiemi pro příjemnější cestování: poloautonomní řízení, rozšířený head-up displej, zcela nový infotainmentový systém a 12″ displej s hlasovým ovládáním. Nový CITROËN C5 X je k dispozici v plug-in hybridní a benzinové verzi. Je pouze na vás, pro který se rozhodnete! 

STYL

AVANTGARDNÍ STYL

Unikátní CITROËN C5 X snoubí eleganci limuzíny projevující se dlouhou kapotou, praktičnost kombi se svým prostorným zavazadelníkem a díky velkým 19″ kolům rovněž vyšší pozici při řízení, která je běžná vozů SUV.

PLYNULÉ AERODYNAMICKÉ LINIE

ELEGANCE A DYNAMIKA

 
Nový CITROËN C5 X vyniká v tradičním segmentu. Pod víkem zavazadelníku se nachází široký úložný prostor s nízkou nákladovou hranou. 

Dlouhá kapota, aerodynamické linie, vysoká karoserie a delší zadní převis dodávají vozu jedinečný vzhled a zlepšují jeho aerodynamiku. 

Dlouhá linie střechy je zakončena aerodynamickým horním spoilerem. Druhý lesklý černý spoiler zajišťuje přítlak a stabilitu při brzdění.
 
 

 

VYVÝŠENÉ MÍSTO ŘIDIČE

LEPŠÍ VÝHLED

 
Vyšší pozice při řízení nového vozu CITROËN C5 X oproti klasickému hatchbacku bylo dosaženo díky vyšší světlé výšce a velkým 19″ kolům. Tato pozice poskytuje řidiči lepší výhled a umožňuje bezpečnější cestování. 

 

 

 

SVĚTELNÝ PODPIS

MODERNÍ A TECHNOLOGICKÝ

 
Nový CITROËN C5 X se pyšní typickým světelným podpisem ve tvaru písmene V. Tento jednoznačný identifikátor nových modelů značky byl poprvé představen u nové C4. 

Je nepřehlédnutelný, okamžitě rozpoznatelný a dobře viditelný ve dne i v noci. Vhodně doplňuje výrazné linie nového vozu CITROËN C5 X.
Technologicky propracované osvětlení zahrnuje LED diody již od nejnižší verze výbavy.
 
 
 
 
 
 

ŠEST BAREV KAROSERIE

5 DVOUBAREVNÝCH KOMBINACÍ

 

Nový CITROËN C5 X je v nabídce se šesti metalickými či perleťovými barvami karoserie:

Šedá Amazonite;

Bílá Pearl;

Šedá Magnetic;

Šedá Platinum;

Šedá Steel;

Černá Perla Nera.

 

Každou z těchto barev lze kombinovat s černou střechou Perla Nera, která umocní přirozenou eleganci vozu.

INTERIÉR

PLNĚ PŘIZPŮSOBITELNÁ KABINA

 
Nový CITROËN C5 X má originální a dokonale propracovaný interiér. Ve jménu filozofie značky spočívající v maximální personifikaci, nabízí kabina vozu možnost přizpůsobení na míru představám svého majitele. 
Kromě decentního textilního provedení interiéru s šedou látkou zdobenou vzorem evokujícím logo Citroën, který je dodáván v základní výbavě, je k dispozici pět dalších provedení interiéru:
  • Šedý interiér Urban;
  • Šedý interiér Metropolitan;
  • Modrý interiér Metropolitan;
  • Černý interiér Hype;
  • Hype Adamantium.

JEMNÉ A PŘÍJEMNÉ MATERIÁLY

Kabina působí klidným a prostorným dojmem díky důrazu, který byl kladen nejen na barvy a materiál, ale i na ty nejmenší detaily:

  • Velmi kvalitní textilní a kožené čalounění inspirované cestováním a zavazadly.
  • Tři dostupné interiérové dekory, včetně dekoru dřeva a prvků evokujících logo značky.
  • Příjemné čalounění ploch, kterých se řidič a spolujezdec dotýkají: loketní opěrky, středová konzola, čalounění palubní desky atd.

KOMFORT

POZVÁNKA NA CESTY V ABSOLUTNÍM POHODLÍ 

Interiér nového vozu CITROËN C5 X je velmi příjemný, prostorný a zároveň praktický. Dokonalá ergonomie, četné úložné plochy, pocit pohodlí i nebývalá pozornost věnovaná detailům doslova vybízejí k cestování.

 

AKTIVNÍ PODVOZEK CITROËN ADVANCED COMFORT®

SVĚTOVÁ PREMIÉRA

Exkluzivní podvozek Citroën Advanced Comfort®, se kterým je CITROËN C5 X standardně dodáván, byl navržen tak, aby stejně jako historické ikonické modely značky navozoval dojem z jízdy na létajícím koberci. Proto pro něj nejsou problémem nejrůznější výmoly, retardéry ani další nerovnosti na vozovce. 

Plug-in hybridní verze vozu C5 X navíc zvyšuje komfort tím, že jako první z modelů značky nabízí exkluzivní aktivní odpružení Citroën Advanced Comfort®. To kombinuje v minulosti používané progresivní hydraulické dorazy s aktivně řízeným odpružením, které přizpůsobuje tuhost tlumení jednotlivých kol reálným podmínkám na vozovce.
Senzory analyzující nerovnosti vozovky přenášejí informace do systému, který průběžně přizpůsobuje nastavení pro maximální komfort jízdy.
Kromě čidel ESP je aktivní odpružení vybaveno čidly ABS a světlé výšky, které vyhodnocují pohyby karoserie a dynamiku jízdy. Řízené odpružení zajišťuje jak maximální komfort při jízdě na rovných úsecích, tak přesné ovládání v zatáčkách.

ABSOLUTNÍ POHODLÍ

POZVÁNKA DO LUXUSU

 
Interiér nového vozu CITROËN C5 X, který byl navržen jako luxusní salonek, je vybaven nejmodernějšími technologiemi a působí velmi prostorně díky velkým proskleným plochám a nápaditým kontrastům. 

Dokonalé zpracování a pozornost věnovaná i těm nejmenším detailům navozují pocit nebývalého komfortu. Tlumené podsvícení dodává interiérovým prvkům na eleganci.

 

PROSTORNÝ INTERIÉR

POZVÁNKA NA CESTY

 
Prostornost byla jedním z hlavních zadávacích požadavků společnosti CITROËN při návrzích vozu C5 X. 
Pohodlná přední sedadla a ergonomicky navržená palubní deska poskytují velký a otevřený prostor. Velké místo pro nohy, dostatečná šířka v oblasti ramen a velkorysý prostor nad hlavou umožní i pasažérům na zadních sedadlech cestovat v absolutním komfortu a užívat si chvíle oddechu. Kdo by mohl odolat!

 

VELKÝ ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

VEŠKERÉ PŘEDNOSTI KOMBI

Nový CITROËN C5 X má prostorný zavazadelník navržený stejně jako u vozů kombi, s širokým hranatým otvorem, nízkou nákladovou hranou a rovnými boky. Po sklopení zadních sedadel vznikne dokonale rovná plocha.

 

 

MOTORY

PLUG-IN HYBRID NEBO BENZIN

 
Nový CITROËN C5 X je vybaven výkonnými a efektivními benzinovými motory homologovanými podle normy Euro 6.3. Volit je možné mezi motorem PureTech 130 Stop & Start a PureTech 180 Stop & Start. 
Pro ještě příjemnější ovládání a maximálně pohodlné cestování je CITROËN C5 X vybaven automatickou převodovkou EAT8. 

C5 X Hybrid je všestranný vůz vhodný pro jakékoli využití. Kombinuje veškeré výhody 100% elektrického pohonu pro každodenní popojíždění s motorem o výkonu 81,2 kW a vysoký dojezd vhodný na delší cesty s benzinovým motorem PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3. Výsledkem jsou emise CO2 již od 29 g/km (v cyklu WLTP). 
Automatická elektrifikovaná převodovka ë-EAT8 zajišťuje pozoruhodně plynulou jízdu bez škubání a nebývalé potěšení z jízdy s okamžitě dostupným točivým momentem 360 Nm.
 
 

ODVÁŽNÉ LINIE

 

Nový CITROËN C5 X vyniká v tradičním segmentu. Pod víkem zavazadelníku se nachází široký úložný prostor s nízkou nákladovou hranou. Dlouhá kapota, aerodynamické linie, vysoká karoserie a delší zadní převis dodávají vozu jedinečný vzhled a zlepšují jeho aerodynamiku. Zvýšený podvozek ve srovnání s tradičním sedanem a kola o průměru 720 mm jsou zákazníky SUV velmi oceňována.

Vůz nabízí velkorysé rozměry:
- délka 4 805 mm
- šířka 1 865
- výška 1 485 mm
- rozvor 2 785 mm
Jednoznačně identifikovatelný světelný podpis Citroën ve tvaru písmene V se objevuje u předních světlometů i na zadních světlech.

TECHNOLOGIE PRO MAXIMÁLNÍ POHODLÍ

 

Nový CITROËN C5 X nabízí zcela nový head-up displej, který promítá všechny informace důležité pro řízení přímo na čelní sklo a snižuje tak psychickou zátěž řidiče. Ve voze se představí rovněž inovované komunikační rozhraní My Citroën Drive Plus v kombinaci s 12″ centrálním dotykovým HD displejem umožňujícím zobrazení jako na klasickém tabletu. Tento systém má rozpoznávání hlasu. CITROËN C5 X nabízí také řadu asistenčních systémů, jako jsou:
- Highway Driver Assist zajišťující poloautonomní řízení v podání Citroën
- Detekce mrtvého úhlu na velké vzdálenosti (70 m),
- Rear Cross Traffic Alert, který detekuje jedoucí vozidlo během zpětného chodu,
- nebo systém Top 360 Vision, který usnadňuje manévrování s vozem tak, že zobrazuje jeho okolí na centrálním dotykovém displeji.

C5XPROHLÉDNĚTE SI NA VIDEU